מטבח עיראקי

המטבח העיראקי הוא שילוב מגוון של התרבויות השונות שהתיישבו בעיראק, ביניהן הכורדי, הטורקמני העיראקי, האשורי והאיראני. המנות הפופולריות ביותר הן הקבב והקיבה.

המטבח העיראקי הוא האוכל המסורתי של העם העיראקי. הוא מגוון והושפע מתרבויות רבות, כולל מטבח טורקי, איראני וים תיכוני. המטבח העיראקי כולל גם מגוון מנות מאזורים שונים בעיראק.

המטבח העיראקי הוא מטבח מגוון, עשיר ועתיק. הוא הושפע מתרבויות של מדינות ואזורים שכנים. המטבח העיראקי ידוע בשימוש שלו באורז, אטריות, לחמים וכבש.

 

השפעת האוכל העיראקי

האוכל העיראקי הושפע מהתרבויות השונות ששלטו באזור, כולל האימפריות הבבליות, הפרסיות והעות'מאניות הקדומות.

המאכל העיראקי הנפוץ ביותר הוא מאכל על בסיס אורז בשם מנדי. זה מוגש בדרך כלל עם כבש או עוף וירקות.

אוכל עיראקי הוא מטבח עשיר בהיסטוריה ובמגוון. היא הושפעה מהתרבויות הרבות שאכלסו את אזור מסופוטמיה. זה כולל תרבויות פרסיות, ערביות, טורקיות וכורדיות. תוכלו למצוא מתכונים עיראקים באתר מתכון בקליק.

 

ישנם שלושה יסודות עיקריים של המטבח העיראקי:

אורז, לחם וכבש או עוף. התזונה העיראקית מורכבת גם ממגוון רחב של ירקות ועשבי תיבול כמו עגבניות, מלפפונים, חצילים, פטרוזיליה, כוסברה (כוסברה), עלי נענע (נענע), שיני שום (שום לבנון), בצל (בצל צהוב או אדום), חריף. פלפלים (פלפלי צ'ילי) בין היתר.

אוכל עיראקי הוא מטבח עתיק, שהושפע רבות מהמסורות הקולינריות של המדינות השכנות. המטבח העיראקי הוא שיקוף של המגוון האתני והדתי העשיר של עיראק, עם דגש רב על בשר וירקות.

המטבח העיראקי הוא המאכל הלאומי של עיראק. הוא כולל אורז, בשר, רוטב עגבניות ותבלינים כמו כמון, הל, קינמון או אגוז מוסקט. ניתן להגיש את המנה עם עוף בגריל או קבאב טלה (קבב), צימוקים ושקדים בצד.

העם העיראקי ידוע באירוח שלו בתרבותו והאוכל שלו משקף זאת באופיו הקהילתי.

 

פיתה עיראקית

הפיתה העיראקית היא סוג של לחם עגול, קשה ושטוח ונאפה בתנור. פיתה עיראקית ידועה גם בשם Khubz Arabi, או לחם ערבי.

פיתה עיראקית היא לחם מצות שקיים כבר מאות שנים. הוא נוצר במקור על ידי האשורים שנהגו לבשל אותו במחבת על אש גלויה. הבצק נרדד דק לפני בישולו משני הצדדים עד שהפך שחום ופריך.

מתכון לפיתה עיראקית הוא בעצם עשוי בדרך כלל מקמח חיטה, מלח ומים. את הבצק ללוש ולאחר מכן מעצבים אותו לכדורים לפני שהוא נאפה בתנור חימר.

לפיתה העיראקית קרום עבה יותר מהפיתה הטורקית, מה שאומר שניתן להשתמש בה גם לכריכים וגם לטבילת רטבים.

פיתה עיראקית היא סוג של לחם המוגש בדרך כלל עם תבשילים עיראקים.

פיתות הוא סוג של לחם עגול ושטוח. ניתן להכין פיתה מחיטה, שעורה, תירס או דגנים אחרים. בדרך כלל הוא נאפה במהירות בתנור או על משטח חם כמו מחבת פסים או מחבת. אפשר לרדד את הבצק דק מאוד ולאפות אותו להכנת לחמים שטוחים כמו מצות, או להשאירו עבה וכריות להכנת לחמי כיס כמו פיתה, המשמשים לכריכים ומנות אחרות.

פיתות מכוסות בדרך כלל בשומשום לפני אפייתן ולעתים קרובות נאכלות עם תבשילים עיראקים כמו מרק קובה.

שתפו פוסט זה