צילום ברית מילה באולם רגעים שברחובות – חוות דעתו של צלם אירועים מומלץ

נדמה לפעמים שכל צילום ברית דומה לקודמו והצלם עובד על אוטומט ומצלם כדי לסיים את העבודה אך אני למד כאשר מגיעים לאירוע יש להנות ממנו כמו בצילומים הראשונים כי צילום ברית במקום אחד לא דומה לשני מבחינת האינטראקציה עם האורחים.

 

צילום אירוע מתחיל באינטרקציה

ברית מילה באולם רגעים ברחובות שעת צהריים, התאספו המשפחה לצילומי ניו בורן מוקדמים ונראה שאפילו התינוק נהנה מהמצלמה. אחת האטרקציות שהילדים אהבו זה כיסא אליהו הנביא בצבע כחול והם בחרו להצטלם כשהן ישובים עליו כל פעם עם אורח אחר ופוזה אחרת. תוך כדי הצילום שלי אחיותיו הגדולות של התינוק ביקשו להצטלם עימו כשהן מחזיקות אותו והן מספרות שהן עוזרות לאימם לטפל בו וניתן היה לחוש בשמחה שלהם על התוספת למשפחה. ובין לבין נכנסים אורחים מזקני המשפחה והאמא ניגשת לקבל אותם ולאחר שיחה קצרה הם מתפנים לשבת באחד השולחנות.

על רקע הפרגוד וכיסא אליהו הנביא מצטלמת המשפחה עם ילדי המשפחה המורחבת, ותוך כדי המוהל נכנס לאולם והיא מתפנה להכנות אחרונות לטקס הברית ובמקביל אחרוני האורחים הגיעו וברכו את הורי הילד. ואני מתאם עם צלם הסטילס היכן כל אחד יעמוד כדי שנוכל לכסות את כל הזוויות בצילום טקס ברית מילה.

 

לקראת צילום הטקס

האם מחזיקה את בנה לקראת מסירתו לאביו שימסור אותו לסנדק, תוך כדי שאני מצלם אותה אני נרגש מהקשר של האם עם התינוק. האבא והסנדק מתעטפים בטלית תוך כדי המוהל מסב את תשומת ליבו של הקהל להתחלת טקס ברית מילה והם מתאספים. ברחבת הטקס כשמטפחת לראשה האם קוראת את ברכת הגומל על שהצליחה לעבור את הלידה ללא סכנה לה ולתינוק. קודם מסירת התינוק לאב הוא מברך כמה ברכות ומעביר את התינוק לסנדק כשהוא כבר יושב בכיסא של אליהו הנביא ומניחו על הכרית ולאחר מכן ממנה את המוהל לבצע את הברית משום שזו מצווה החלה על האב.

 

צילום טקס הברית והתרגשות באוויר

המוהל הרב אלחנן כוחנובסקי ניגש לעבודה, הפשיט את התינוק ותוך כדי צילום סדר פעולות הטקס התינוק פרץ בבכי לרגע בעקבות הפעולה הכירורגית וניתנה לו טיפה יין להרגיעו. ולאחר מכן שמו הוכרז על ידי המוהל לקול שירה מצד הקהל. ומנהג אשר קיים אצל המוהל אלחנן כוחנובסקי שכל תינוק שעובר אצלו ברית מילה הוא חובש לו כובע. עם סיום הטקס הסנדק התפנה לברך את הקהל והוא מתייחס לכל אחד בתשומת לב ומברך כל אחד לפי בקשתו. ולאחר מכן אני מלווה את ההורים בסיבוב באולם לצילומים עם המשפחה תוך כדי סעודת המצווה המתקיימת באולם.

 

אצלינו תקבלו יותר

במרכז לצילום אומנותי שמים דגש על ייחוד כל אירוע וכשאני מקבל עבודה אני משתדל להכיר את המשפחה וישנן כאלה שגם מתפתח קשר חברי איתם גם לאחר סיום העבודה ואני חושב שזה אחד הבונוסים בעבודה כצלם כאשר אני זוכה להכיר אנשים שאחר כך הופכים לחברים, כמובן, לא לפני שקיבלו הכנת מצגת לאירוע לגמרי בחינם עוד בשלב של שיחת טלפון הראשונה. אז.. בברכת מזל טוב.

שתפו פוסט זה