ניקוי ושטיפה מאגרים מים בבנייני מגורים ומשרדים

מים הם טעם החיים, מים נחשבים לנוזל הבסיסי והחשוב בעולם. אבל מים טובים הם גם מים נקיים, וכדי לדאוג שנקבל מים איכותיים יש לוודא שהם לא ספגו חומרים שלא אמורים להיות בתוכם. מים עוברים חיטוי ובדיקה שגרתיים כשהם מוזרמים אל הצינורות במדינה, ואת זה עושה חברת מקורות האחראית הלאומית לאיכות המים. אנו עדים לדיווחים בתקשורת מפעם לפעם על תקלות באיכות המים המנחים תושבים להרתיח את מי השתייה שלהם. עם זאת, אותם מים המגיעים אלינו לבתים או למאגרים, למפעלים או לבריכות לא תמיד נשארים נקיים ומטוהרים בגלל סיבות שונות.

אילו בעיות מצריכות ניקוי ושטיפה של מאגרי מים?

-רשויות המדינה והרשויות המקומיות האחראיות על הולכת המים עד לברז הראשי שלנו מקפידות על איכות מי השתייה באופן שגרתי ותחת הנחיות משרד הבריאות ומשרד התשתיות. המים המגיעים אלינו עוברים דרך צינורות עד להגעתם לברז הביתי שלנו, ולדרך שהם עושים יש השפעה על איכותם. צינורות חלודים, מאגרי מים כמו מתקני מים חמים וקרים שאינם מטופלים, דודי חשמל ושמש ובריכות שחייה הם כבר באחריותנו המלאה, ועלינו לדאוג לחיטוי ולניקוי. מים עומדים הם כר נוח להתפתחות חיידקים, עובש, פטריות, בקטריות ועכירות, שלא רק ישפיעו על טעמם, אלא עלולים לגרום לתחלואה.

-בעיה נוספת של מים שאינם נבדקים ומטוהרים במאגרים היא הצטברות לכלוך על דפנות המכלים, חורים המאפשרים חדירת מזיקים, טפילים וחיידקים העלולים להביא לזיהום המים.

-שיפוץ בית או בניין, בנייה של מבנה פרטי, בנייני משרדים או מוסדות ציבוריים מצריכים לרוב שבירה, העברה ושינוי של צינורות המים. יש צורך לוודא שהצינורות הללו נקיים וללא לכלוך שלא אמור להיות בהם לאחר שהסתיים השיפוץ או לאחר תום הבנייה ולקראת קבלת טופס 4. 

שתפו פוסט זה