מחירי דירות ברחובות

רחובות, העיר אשר נוסדה בשנת 1890, נמצאת במגמת עלייה במספר התושבים. העיר נחשבת לעיר המדע תודות למכון ויצמן והפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית. בעיר שלל מרכזי תרבות, בתי קולנוע וכמובן בתי קפה ומסעדות. נוחות הנסיעה ברכבת והקרבה לערי המרכז, הופכים אותה לאטרקטיבית לצעירים, משפחות ומבוגרים. בעיר שלל בניינים, ותיקים וחדשים ולשאלה הנוגעת על מחירי דירות ברחובות אין תשובה אחת.

כיצד נקבע המחיר של הדירה?

העיר רחובות לא שונה בהרבה מערים אחרות בכל הנוגע למגוון המחירים. כמובן, הקרבה שלה למרכז ומקומות העבודה הרבים שיש בה, הופכים אותה לאטרקטיבית ולכן מחירי הדיור בהתאם. בבחינת המחירים הם ישתנו לפי הפרמטרים הבאים:

גודל הדירה

באופן טבעי גודל הדירה משפיע על העלות שלה. דירות באותו רחוב יכולות להיות מוצעות בפער מחירים גדול וזאת בשל העובדה שיש להן חדר נוסף או מרפסת גדולה. סעיף זה אינו מיוחד לעיר רחובות ומאפיין את רוב הדירות ברחבי הארץ.

קרבה לאזורים רלוונטיים

דירה אשר ממוקמת באזור בילוי יכולה להיות יקרה יותר מדירה רחוקה. כמובן, אם יש יותר מדי רעש בתוך הדירה, המחיר שלה יהיה דווקא נמוך יותר. יש לבחון את המחיר, המיקום ולבדוק כיצד מורגשת הדירה עצמה כדי לדעת האם המחיר רלוונטי ומוצדק או לא.

קומה

הקומה של הדירה יכולה להשפיע על המחיר שלה. פעמים רבות קומה אחרונה תהיה יקרה יותר לעומת הקומות התחתונות, אך ישנם גורמים נוספים שיכולים להשפיע על העלות. בבניינים גבוהים דירות גבוהות יכולות להיות יקרות ובבניינים נמוכים בהם הקומה הראשונה כוללת דירות גן, הן יכולות להיות יקרות יותר.

מצב הנכס

כל דירה, גם אם היא נמצאת במקום האטרקטיבי ביותר, לא תהיה שווה את מחירה אם היא לא מתוחזקת. היום אפשר למצוא דירות ברמה גבוהה שקיבלו לאורך השנים יחס טוב ותשומת לב כולל צביעה איכותית של הקירות, מטבח חדש וחדרי רחצה משופצים. אפשר גם למצוא דירות פחות איכותיות ודירות שמתאימות למשקיעים אשר יכניסו בעצמם את השינויים הנדרשים במקום.

חיפוש מידע על מחירי דירות ברחובות

ישנם פרמטרים רבים אשר משפיעים על המחיר של הדירה. הדרך להחליט האם המחיר שמוצע על הדירה הוא ריאלי הוא בחינת כל הפרמטרים שצוינו ובנוסף לבדוק את הסביבה, מכירות של דירות קודמות באותו בניין ולבחון את המצב של הנכס. לעתים, שיקולי המחיר, של המוכרים והקונים יערבו רגשות ויש לבחון האם בכך מדובר.

בדיקה ברשת יכולה להעלות בקלות מידע על עלויות הדירות בסביבה. למשל, דירה ברחוב ז'בוטינסקי בגודל 68 מ"ר נמכרה בשנת 2020 בכמעט 1.5 מיליון ₪. באותו זמן נמכרה דירה בגודל 73 מ"ר ברחוב הרא"ה ב-1.1 מיליון ₪. כדי להבין מה אפשר לעשות עם הדירה ולאן ניתן להביא אותה לאחר צבע מומלץ לפנות אל המרכז הישראלי לצביעת דירות.

שתפו פוסט זה